...return to index

Short Brown

Splits

8.8km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Lyne SLOW M21 58:48
2nd Yordan Kolev SLOW M21 61:02
3rd Oliver O'Brien SLOW M35 62:06
4th Jevgenijs Petrovs SLOW M40 62:46
5th Dmitry Ushakov LOK M40 62:47
6th Yasha Chechik EBOR M21 64:14
7th Daniel Sullivan MV M21 65:25
8th Keith Tonkin GO M55 66:26
9th Tony Burton MV M50 67:52
10th Dmitry Adamskiy SLOW M21 69:13
11th Harold Wyber CHIG M21 70:20
12th Mike Frizzell BADO M55 72:10
13th Charles Bromley Gardner BAOC M55 74:00
14th Andy Jones SLOW M55 79:26
15th Wei Yong Yue SLOW M20 80:16
16th Andrew Rowe POTOC M40 81:04
17th Rob Woods RAFO M45 81:42
18th Adam Poole RAFO M21 82:15
19th Rob Hick WSX M55 82:53
20th Thomas Devine SAX M21 88:20
21st Chris Poole RAFO M55 88:54
22nd Robert Mccaffrey MV M50 88:58
23rd Geoff Tookey IND M35 91:49
24th Sue Carter SLOW W50 95:22
25th Kwun Him Himmy Lau SLOW M20 107:08
26th Ian Catchpole DFOK M35 111:15
rtd Thomas Cameron IND M21  
w8 Kevin Fielding HH M45 67:50
w8 Richard Collyer GO M40 71:23
w8 Fiona Tam SLOW W21 97:41
w8 John Pickup MV M45 113:16

Blue

Splits

7.1km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Angus Harrington HH M16 48:11
2nd Keith Masson MV M55 52:23
3rd Ian Ditchfield MV M60 52:31
4th Alex Fielding HH M14 52:36
5th Zlatko Peev TVOC M45 53:38
6th Axel Blomquist BAOC M65 56:24
7th Peter Warland SOS M50 58:02
8th Paul Todd LOK M40 59:58
9th Robin Smith SOC M65 61:08
10th Richard Pownall SMOC M55 61:38
11th Anna Chapman SO W40 61:43
12th Peter Chapman SO M50 63:17
13th Rebecca Dal Bon SLOW W21 63:39
14th David Lobley DFOK M50 64:07
15th Maxim Zorin IND M40 64:50
16th Julia Jarvis SO W45 66:14
17th Mikhail Gryaznevich TVOC M60 66:57
18th Derick Mercer BKO M50 68:01
19th Dorte Torpe Hansen SLOW W50 68:20
20th Tom Edelsten CHIG M70 68:37
21st Paul Street SLOW M60 68:59
22nd Ian Sayer WSX M65 69:20
23rd Mick Smith HH M65 69:41
24th Andrea Rebora SLOW M45 75:09
25th Raffaella Marin SLOW W50 75:22
26th Andrew Cummings HH M65 75:36
27th Paul Langston HH M60 75:38
28th Jane Lambert SO W55 76:52
29th Keith Davies SLOW M50 79:20
30th Matt Belous IND M21 81:58
31st Philip Gristwood MV M65 82:05
32nd David Cave-Ayland DFOK M60 82:19
33rd Edward Cox SO M55 83:31
34th Peter Martin MV M55 83:50
35th Lydia Farzin-nia SLOW W21 85:44
36th Philip Morgan MV M45 86:01
37th Charlotte Turner SLOW W21 86:08
38th Mike Bolton MV M65 87:41
39th Paul Bowen SAX M55 88:53
40th Sarah Brown SLOW W65 91:09
41st Mike Bray SN M60 92:36
42nd Geoff Goodwin DFOK M65 93:12
43rd Julie Murphy SLOW W50 94:50
44th Naomi Drewitt DFOK W40 95:22
45th Graham Sutton MV M70 101:55
46th Linda Hulley SO W60 106:49
47th Jon Evison IND M50 112:18
48th Catharine Sowerby IND W55 122:49
49th Brian Palmer TVOC M70 132:32
50th Michael White MV M80 178:38
m12-22 Martin Wilson BKO M70 52:19
w2 Barry Woodfine SAX M55 73:34
m15-22 Adam Leaf HH M55 73:38
m12 Jim Prowting TVOC M70 76:28
m8-11 John Pittam SO M65 102:18

Green

Splits

5.2km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Steve Jarvis SO M50 50:05
2nd Stefan Peykov TVOC M50 51:36
3rd Christine Kiddier GO W65 53:38
4th Jill Blount SO W55 54:37
5th Olin Davies SLOW M14 55:33
6th Julie Lobley DFOK W50 57:07
7th Annika Greenwood BKO W45 57:51
8th Stu Levene HH M45 61:36
9th Heikki Palosuo SLOW M65 62:13
10th Karen Mills-hicks GO W40 62:57
11th Geoff Wright GO M70 62:58
12th Paul Hearn HH M50 63:59
13th Ian Roberts MV M50 64:10
14th Jenny Bray SN W60 65:11
15th Fiona Clough BKO W55 65:43
16th Doug Greenwood BKO M40 65:46
17th John Collyer SOS M70 66:30
18th Karen Jones SLOW W55 66:59
19th Mike Elliot MV M65 67:25
n/c David Tookey + Mel HH M60 67:42
20th Boryana Peeva TVOC W45 67:52
21st Catherine Galvin LOK W55 68:41
22nd Simon Ling MV M70 69:17
23rd Keiko Conway GO W55 69:50
24th Andy Ward SO M55 71:39
25th Julie Astin WSX W60 73:15
26th Clive Hillier LOK M50 73:35
27th Helen Rivers GO W60 73:56
28th Teresa Turner SLOW W65 76:04
29th Jenny Collyer SOS W70 77:10
30th Neil Burchett IND M60 78:48
31st Jon Wheatcroft TVOC M65 79:53
32nd Gail Parker SLOW W55 81:57
33rd Jasmine Bennett SO W60 82:30
34th Steven Elliott SAX M55 82:50
35th Chris McDonald MV M75 82:54
36th Alexander O'Neill MV M18 89:54
37th Robert Greenway MV M16 91:18
38th Sharon Warland SOS W50 108:27
w11 Rod Harrington DFOK M50 59:35
w7 w11 Christine Jepson SO W55 65:00
m8 Chris Simpson SO M70 82:03

Short Green

Splits

4.1km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sasha Barker-Pilsworth RAFO M16 39:36
2nd Neil Watts SO M60 41:32
3rd Dominic Bowers HH M14 43:21
4th Phoebe King GO W14 44:44
5th Tina Mills-Hicks GO W12 44:45
6th Andy Barker-Pilsworth RAFO M45 45:08
7th Alan Bowers HH M45 48:46
8th Lisa Joseph MV W21 51:08
9th Ian Goodwin SO M60 51:56
10th Peter Bennett BKO M75 53:30
11th Andy Macgregor BADO M75 53:36
12th Barbara Lugton GO W60 54:13
13th Nicky Masson MV W50 55:41
14th Bill Alexander MV M75 56:07
15th Ellie Mills-hicks GO W12 56:12
16th Tim Pugh GO M70 56:29
17th Isobel Harrington DFOK W50 57:10
18th George Engelhardt MV M65 57:30
19th Deborah Sullivan MV W55 61:58
20th Diane Goodwin SWOC W55 63:01
21st Leianne Upton MV W55 63:05
22nd Ben Rivers GO M70 64:37
23rd Sally Collins BKO W65 65:16
24th John Harris WAOC M70 75:46
25th Katherine Lobley DFOK W21 78:51
26th Gill Bennett BKO W70 93:27
27th Vicki Barkaway SOC W60 98:12
28th Stephany Spina IND W21 118:10
m6-7 Esther Woods RAFO W16 39:01
m6-9 Richard Hocking SO M65 51:01

Orange

Splits

3.2km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lesley King GO W50 41:27
2nd Jack Penn MV M14 44:47
3rd Zoe Toye GO W12 59:36
4th William Emmerson SLOW M14 68:00
5th Aileen Hargreaves SO W65 74:15
6th Lee Ciancamerla IND M21 79:13
7th Kay Sayer WSX W70 89:00
8th Ellie Upton   W21 99:24
m6-7 m13 Jenny Dexter IND W45 46:19
m2-13 Hugo Cheshire IND M14 55:13

Yellow

Splits

2.8km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke Mills-Hicks GO M10 17:31
2nd Jasper Collyer GO M12 17:59
3rd Eleanor Morgan IND W14 21:34
4th Matteo Rebora SLOW M10 24:17
5th Alex Pickup MV M45 26:20
6th Ben Seaston IND M4 28:20
7th Ben Chapman SO M10 28:50
8th Vicky Amlot and Family IND   29:31
9th Harry Emmerson SLOW M10 31:22
10th Joseph Fielding HH M18 59:44

White

Splits

1.6km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Abigail Toye GO W10 13:49
2nd Jamie King GO M10 17:22
3rd Emma Chapman SO W10 24:00
m1-9 Alex Chapman IND M12 57:49