...return to index

Brown

Splits

9.3km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Will Heap SO M40 81:50
2nd Tom Davies SLOW M35 85:00
3rd Liam Marsh SO M20 85:44
4th Neil Crickmore SO M55 86:14
5th Laurence Townley SN M45 87:24
6th Amund Beitnes OK 77 M40 88:45
7th Tony Burton MV M50 91:11
8th Paul Luttman SO M45 93:06
9th Rob Keel GO M35 93:25
10th Daniel Sullivan MV M21 93:29
11th Frank Townley SN M14 96:08
12th Peter Huzan SLOW M50 99:52
13th Sarah Scarbrough MV W35 103:56
14th Gordon Parker SLOW M50 109:58
15th Ed Stott SLOW M21 126:24
16th Andy Robinson SLOW M60 128:34
17th Simon Deeks SAX M45 132:23
18th Simon Moss SLOW M50 144:07
m9-30 Robert Mccaffrey MV M50 63:15

Blue

Splits

6.3km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stanley Heap SO M16 49:38
2nd Adam Conway GO M14 56:58
3rd Kenny Leitch SO M50 59:00
4th Michael Muggeridge HAVOC M55 69:04
5th Phil Conway GO M50 69:47
6th Barry Jones SO M50 70:26
7th Peter Chapman SO M50 71:48
8th Lucy Thraves SO W21 72:38
9th Samuel Leitch SO M16 73:03
10th Dave Ryder SN M55 73:06
11th Nick Green GO M55 76:11
12th Charlotte Turner SLOW W21 76:25
13th Sheralee Bailey DFOK W45 77:05
14th Stefan Peykov TVOC M50 79:56
15th Nick Care SO M55 82:54
16th Andrew Turner SLOW M50 83:12
17th Simon Thraves SO M55 84:10
18th Robin Smith SOC M65 85:07
19th Zlatko Peev TVOC M45 85:18
20th Sue Carter SLOW W50 86:28
21st Andrew Clark SO M55 87:31
22nd Steve Ewens SO M60 88:54
23rd Andrew Hannaford SO M60 90:01
24th Tom Edelsten CHIG M70 90:51
25th Edward Cox SO M55 94:09
26th Nick Hockey DEVON M65 96:09
27th Peter Martin MV M55 96:24
28th Susan Crickmore SO W55 99:45
29th Michael Merritt SO M60 101:53
30th Jane Lambert SO W55 112:01
31st Penny Marsh SO W50 115:07
32nd John Pittam SO M65 122:37
33rd John Pickup MV M45 124:11
34th Philip Gristwood MV M65 124:13
35th Catherine Galvin LOK W55 124:40
36th Ruth Rhodes SO W75 141:00
rtd Clive Hillier LOK M50  
rtd Catherine Slade SAX W40  
m3-20 David Dorling DFOK M45 31:19
m10 Paul Couldridge SLOW M40 52:39
m10 Alan Velecky SO M50 58:58
m10 m15-19 Pete Couldery GO M55 69:25
m10 Charles Spence LOK M55 72:42
m10 m13-19 David Funnell SO M50 96:36
m10 Tim Hulley SO M55 121:08

Green

Splits

4.5km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Ditchfield MV M60 43:28
2nd Scarlet Heap SO W14 46:04
3rd Mark Glaisher SAX M65 46:40
4th Charlie Turner SLOW M60 46:54
5th Steve Jarvis SO M50 47:50
6th Peter Carlill NOR M55 48:59
7th Julia Jarvis SO W45 50:03
8th Simon Greenwood SAX M60 51:19
9th Joe House SO M60 52:31
10th Jill Blount SO W55 53:04
11th Anna Chapman SO W40 53:20
12th Neil Watts SO M60 53:47
13th Dorte Torpe Hansen SLOW W50 56:47
14th Chris Shaw HAVOC M65 57:22
15th Peter Martin SAX M65 59:52
16th Boryana Peeva TVOC W45 60:32
17th Peter Dudman SO M65 61:27
18th Geoff Goodwin DFOK M65 62:54
19th Shona Masson SO W21 64:17
20th Geoff Wright GO M70 66:56
21st Garry Parmenter HAVOC M70 69:01
22nd Mike Turner SO M65 69:23
23rd Christine Robinson SLOW W60 69:57
24th Mike Bolton MV M65 72:23
25th Christine Jepson SO W55 74:50
26th Mike Elliot MV M65 74:57
27th Dave Cussens SO M65 75:27
28th Graham Sutton MV M70 75:41
29th Chris Simpson SO M70 76:55
30th Jeremy Oldershaw SAX M75 77:57
31st Nadine Clark SO W50 78:23
32nd Keiko Conway GO W55 78:28
33rd Jannion Ireland SO W60 78:55
34th Ffion Jones SO W16 83:02
35th Douglas Deeks SAX M75 89:09
36th Andy Ward SO M55 91:42
37th Chris McDonald MV M75 92:11
38th Jane King SO W60 92:34
39th Mike Ralph SO M55 125:47
40th Michael White MV M80 131:37
rtd Ian Roberts MV M50  
dns rtd Andrew Parkinson SO M65  
m5-9 m13 Bill Alexander MV M75 71:36
w4 Duncan Finch IND M50 74:13
w13 David Kingdom SAX M65 90:57
m3 m8 m14 Leslie Hooper SO M75 92:35

Short Green

Splits

3.5km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Carol House SO W60 62:23
2nd Teresa Turner SLOW W65 73:59
3rd Di Turner SO W65 77:07
4th Bridget Hooper SO W70 77:13
5th Helen Rivers GO W60 84:03
6th Lorna Lindfield SO W70 100:35
7th Deborah Sullivan MV W55 101:11
8th Linda Hulley SO W60 102:53
9th Sue Gallagher SO W60 124:46
10th Marion Shipman LOK W55 129:43

Light Green

Splits

3.3km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Colette Joyce SO W21 65:46
2nd Freddie Holman SO M16 108:10
rtd John Breuer   M45  

Orange

Splits

2.8km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Mills-hicks GO W12 48:35
m2 m4 rtd Joe Breuer MV M14  
w11 Tina Mills-Hicks GO W12 28:11

Yellow

Splits

2.4km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke Mills-Hicks GO M10 29:01
2nd Ben Chapman SO M10 39:27
3rd James Grayshaw GO M12 46:33
4th Shaun Mardy   M10 48:23
5th Kai Joyce SO M10 53:22
m2-7 rtd Will Grayshaw GO M10  
m3-7 Lesley King GO W50 19:22

White

Splits

1.4km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Chapman SO W10 25:15
2nd Theo Marsden HH M4 29:45