...return to index

Long

Splits

4.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Lyne SLOW M21 23:50
2nd Todd Oates LOC M35 24:06
3rd Duncan Grassie AROS M35 24:52
4th Dan Lewington SLOW M21 24:59
5th Scott Collier KERNO M21 25:03
6th Daniel Sullivan MV M21 25:12
7th Timo Parttimaa ANGA M50 26:16
8th Antione Pesenti DFOK M45 27:38
9th Yordan Kolev SLOW M21 27:41
10th Anne Edwards TVOC W21 27:44
11th Oliver O'Brien SLOW M35 27:54
12th Dmitry Ushakov LOK M45 28:09
13th Dinis Costa LOK M35 29:07
14th Todd Fallesen SLOW M35 29:17
15th Simon Wright SLOW M21 29:35
16th Keith Bennett DFOK M45 29:44
17th Ross MacLagan SN M40 29:46
18th= Chris Adams IND M45 29:57
18th= Tim Gage HH M40 29:57
20th Rajiv Ratan LOK M21 30:03
21st David Spence LOC M50 30:04
22nd Rebecca Dal Bon SLOW W21 30:21
23rd David Wathey MDOC M50 30:26
24th David Wills IND M21 30:27
25th Alan Leakey SLOW M65 30:40
26th Christophe Borysiewicz SLOW M40 30:55
27th Rebecca Goodwin SLOW W21 31:04
28th Matthew Dawe   M20 31:11
29th Peter Huzan SLOW M50 31:19
30th Ian Ditchfield MV M60 31:32
31st Francis Carr   M21 32:16
32nd Chris Kemp SN M50 32:25
33rd Stu Levene HH M45 32:35
34th Peter Foulkes SLOW M50 32:50
35th Juerg Baggenstoss   M40 32:54
36th= Paul Street SLOW M60 32:58
36th= Adam Dent CHIG M35 32:58
38th Matthew Haughton SLOW M21 33:08
39th Justin Farhall MV M40 33:17
40th Robert McCaffrey MV M50 33:42
41st= Zlatko Peev SLOW M45 33:51
41st= Alex Owen LOK M40 33:51
41st= Thomas Slattery   M21 33:51
44th= Ben Binden SLOW M40 33:55
44th= Peter Martin MV M55 33:55
46th Christopher Robinson SLOW M35 34:03
47th Alice Lovett MV W35 34:12
48th Darrell Read BOK M21 34:18
49th Carys Morgan SLOW W40 34:31
50th Jim Tinnion WRE M45 34:36
51st Fiona Tam SLOW W21 34:39
52nd Matt Furlong & Dave Thompson IND M21 34:46
53rd Julie Murphy SLOW W55 34:50
54th Paul Langston HH M65 34:53
55th Kwun Him Himmy Lau SLOW M20 35:27
56th Catherine Osborn SLOW W21 35:38
57th Andy Johnson HOC M55 35:52
58th Keith Davies SLOW M50 36:26
59th Gavin Hurley SLOW M40 36:32
60th Heather Findlay SLOW W40 36:42
61st Ben Lonsdale RAFO M35 37:03
62nd Tautvydas Stubrys   M21 37:12
63rd Thierry Reignier JOK-SWE M45 37:17
64th David Float HAVOC M45 37:24
65th Ralph Dadswell SLOW M50 37:44
66th Martin Husbyn WING OK M21 37:47
67th David Dawson DFOK M60 37:50
68th Camilla Brueton MV W40 38:04
69th Eleanor Johnstone SLOW W21 38:29
70th Vinh-Phuong Hoang SLOW W21 38:32
71st Richard Jones SLOW M45 38:39
72nd Matthew Gray IND M35 39:43
73rd Vesela Chokoeva TVOC W45 40:01
74th Nikolay Kolev SLOW M50 40:18
75th Vlad Boev BOF M60 40:28
76th Teresa Bertran SLOW W21 40:54
77th Lauren Hillier IND W35 41:06
78th Sarah Brown SLOW W65 41:21
79th Ben Marston-Rydings   M21 41:22
80th Tatia Engelmore SLOW W35 41:45
81st Ian Croft DFOK M40 41:47
82nd Catherine Galvin LOK W55 42:00
83rd Tatiana Virissimo de Andrade DFOK W35 42:29
84th Geoff Goodwin DFOK M65 42:42
85th Klaudia Stoll IND W21 42:54
86th John Morgan MV M45 43:42
87th Joseph Hoare IND M21 45:33
88th Charlotte De Grouchy IND W21 45:59
89th Robert Gregory IND M21 46:00
90th Graham Sutton MV M70 47:00
91st Martyna Poliakovaite IND W21 47:35
92nd Barbara Griessner SLOW W45 49:41
93rd Laura Hurley SLOW W21 50:49
94th Danielle Williams IND W21 52:30
95th Rob Sibley SAX M65 57:26
96th Deborah Sullivan MV W55 58:46
97th Christopher Walker LOK M45 60:35
m18 Raffaella Marin SLOW W50 38:00
m12 Mark Isham   M21 38:17
m18 Robert Moss IND M21 38:56
m12 Richard Barnes IND M45 42:25
m12 Michael Tothill IND M45 44:10
w6 m8 Tom Benwell   M21 44:18
m12 Karim Attia IND M45 45:01
m12 Bruce Northey IND M65 60:53

Short

Splits

2.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Stefan Peykov TVOC M50 22:42
2nd Philip Gristwood MV M65 25:59
3rd Hinchley Wood Scouts Team 3 IND M14 29:18
4th George Engelhardt MV M65 29:25
5th Jennifer Sibley   W21 37:40
6th= Bethan Owen & Daryl Owen   W21 40:22
6th= Melinda Riley SYO W60 40:22
8th Hinchley Wood Scouts Team 4 IND M12 40:56
9th Maria Pachon Lora & Daniel Sanchez Marin IND   41:23
10th Jon Moore MV M70 42:53
11th Kathryn Dobson IND W35 43:16
m8-11 Hinchley Wood Scouts Team 5 IND M12 43:58
m11 Joanna Uttley IND W21 45:11
m11 Suki Li IND W21 45:12
w5 Hinchley Wood Scouts Team 7 IND   45:15
m10 Krum Yanev SLOW M45 45:56
m7-11 Hinchley Wood Scouts Team 2 IND M14 46:05
m10 Anna-Maria Yaneva SLOW W6 46:35
m7-11 Hinchley Wood Scouts Team 6 IND   47:36
m7-11 Hinchley Wood Scouts Team 1 IND M16 48:37